STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MSZA ŚW. NA ROZPOCZĘCIE II MIĘDZYNARODOWEGO KONGRESU LITERATURY POLSKIEJ

Msza św. na rozpoczęcie II Międzynarodowego Kongresu Literatury Polskiej

TYP WYDARZENIA: Abp Marek Jędraszewski,
DATA ROZPOCZĘCIA: 23-04-2022 GODZINA: 18:30
PARAFIA: Kraków-Wawel, Parafia archikatedralna św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Wacława

OPIS WYDARZENIA:

II Międzynarodowy Kongres Literatury Polskiej – w 2022 roku obchodzimy dwusetlecie pierwszego wydania Ballad i romansów Adam Mickiewicza, uznawanych za manifest polskiego romantyzmu i początek nowej epoki w historii literatury polskiej. Instytut Literatury postanowił uczcić tę rocznicę, organizując w dniach 24 kwietnia – 26 kwietnia II Międzynarodowy Kongres Literatury Polskiej – Tradycja romantyczna dzisiaj.

Zapraszamy na Mszę św., pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, która odbędzie się w katedrze na Wawelu 23 kwietnia o 18.30.