STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MSZA ŚW. ODPUSTOWA W DIECEZJALNYM SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA

Msza św. odpustowa w Diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa

TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 19-03-2024 GODZINA: 07:00
MIEJSCE: Sanktuarium św. Józefa przy Klasztorze Sióstr Bernardynek (Poselska 21)
OPIS WYDARZENIA:

We wtorek, 19 marca o 7.00, abp Marek Jędraszewski odprawi odpustową Mszę św. w Diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa przy ulicy Poselskiej.

W Krakowie od połowy XVII wieku istniały dwa ośrodki kultu świętego Józefa. Były tokościół pod wezwaniem świętego Michała Archanioła i świętego Józefa karmelitów bosych oraz kościół pod wezwaniem świętego Józefa sióstr bernardynek. Obydwa kościoły znajdowały się przy obecnej ulicy Poselskiej, która wówczas nosiła nazwę: „ulica świętego Józefa”. Po kasacie w roku 1798 klasztoru karmelitów bosych, kult świętego Józefa skoncentrował się przy kościele sióstr bernardynek i tak jest do dzisiaj.