STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MSZA ŚW. ODPUSTOWA W KOŚCIELE ŚW. JÓZEFA NA PODGÓRZU

Msza św. odpustowa w kościele św. Józefa na Podgórzu

TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 19-03-2021 GODZINA: 12:00
OPIS WYDARZENIA:

W piątek 19 marca o 12.oo abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. odpustową w kościele św. Józefa na krakowskim Podgórzu. Podczas Mszy św. zostanie odczytany oficjalny dekret ogłaszający kościół św. Józefa sanktuarium diecezjalnym.

Początki parafii sięgają XIX wieku. Wnętrze świątyni ukształtowane zostało na podobieństwo gotyckiej katedry. W kościele jest siedem neogotyckich ołtarzy.  W świątynnej wieży zauważalne są charakterystyczne elementy hełmu wyższej wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie.  W ikonografii św. Józef przedstawiany jest z Dziecięciem Jezus na ręku, z lilią w dłoni. Jego atrybutami są m. in. narzędzia ciesielskie: piła, siekiera, warsztat stolarski; bukłak na wodę, kij wędrowca, kwitnąca różdżka (Jessego), miska z kaszą, lampa, winorośl.