STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MSZA ŚW. W 40. ROCZNICĘ ZAMACHU NA JANA PAWŁA II

DATA ROZPOCZĘCIA: 13-05-2021 GODZINA: 17:00
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

OPIS WYDARZENIA:

W czwartek 13 maja o 17.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II, abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. w 40. rocznicę zamachu na Jana Pawła II.

“Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają i módlcie się za tych, którzy was oczerniają” – tymi słowami o 20.15 w TVP1 rozpocznie się transmisję na żywo z kościoła wotywnego pw. Św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Wydarzenie “Modlę się i przebaczam”, będzie hołdem wdzięczności za pontyfikat i ocalenie życia Ojca Świętego. Wezmą w nim udział: Eleni, Piotr Cugowski, Tomasz Szczepanik, Sebastian Karpiel – Bułecka, Olga Szomańska, Alicja Szemplińska, Dariusz Malejonek “Maleo”, Kamil Czeszel z towarzyszeniem Chóru Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.