STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MSZA ŚW. NA KAMPUSIE MIŁOSIERDZIA W 5. ROCZNICĘ ŚDM KRAKÓW 2016

Msza św. na Kampusie Miłosierdzia w 5. rocznicę ŚDM Kraków 2016

TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 01-08-2021 GODZINA: 20:00
MIEJSCE: Campus Misericordiae w Brzegach
OPIS WYDARZENIA:

Święty Jan Paweł II Wielki, mówiąc o potrzebie wspólnotowego celebrowania wiary w ramach Światowych Dni Młodzieży, tak uzasadniał swoją decyzję o zapoczątkowaniu tych ogólnoświatowych spotkań: „Wszyscy młodzi muszą czuć, że Kościół im towarzyszy; niech zatem cały Kościół, w jedności z Następcą Piotra, czuje się wciąż bardziej zaangażowany, na poziomie ogólnoświatowym, na rzecz młodzieży, jej trosk i zmartwień, jej otwartości i nadziei, aby odpowiedzieć na jej oczekiwania, ogłaszając pewność, którą jest Chrystus, Prawdę, którą jest Chrystus, miłość, którą jest Chrystus” (Przemówienie do Kolegium kardynalskiego oraz Kurii Rzymskiej z okazji życzeń Bożonarodzeniowych, Watykan, 1985 r.).

W niedzielę 1 sierpnia o godz. 20.00 na Kampusie Miłosierdzia w podwielickich Brzegach
abp Marek Jędraszewski odprawi Eucharystię w rocznicę zakończenia Światowych Dni Młodzieży.

Wszystkich młodych Archidiecezji Krakowskiej wraz z duszpasterzami zapraszamy do udziału w uroczystościach jubileuszowych.