STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MSZA ŚW. W INTENCJI MISJONARZY I DOBROCZYŃCÓW MISJI

Msza św. w intencji Misjonarzy i Dobroczyńców Misji

TYP WYDARZENIA: Wydział Misyjny,
DATA ROZPOCZĘCIA: 16-01-2022 GODZINA: 12:30
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

OPIS WYDARZENIA:

16 stycznia o 12.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II, pod przewodnictwem bp. Jana Zająca, odbędzie się Msza św. w intencji Misjonarzy i Dobroczyńców Misji.

– 114 to liczba misjonarzy diecezjalnych, zakonnych i świeckich pracuje obecnie w 37 krajach z Archidiecezji Krakowskiej. Ich wielki wkład każdego dnia umacnia się w “Słowie”, natomiast w wielu przypadkach, Bóg umacnia ich również poprzez wsparcie wielu ludzi – Dobroczyńców, bez których mnogość tych dzieł nie miałaby miejsca. Mowa tutaj nie tylko o dofinansowaniach, ale również o pracy Wolontariuszy tu na miejscu – w Krakowie, którzy spędzają czasem setki godzin zaangażowania – informuje Wydział Misyjny Kurii Metropolitalnej w Krakowie. – Szereg prowadzonych misji ma już prawie 60 lat doświadczeń wielkiego wkładu w prowadzone dzieła. Będą też obecni Misjonarze świeccy: Dominika Szkatuła, która posługuje już 40 lat w Peru oraz Katarzyna Jawor posługująca w stolicy Peru od 10 lat – dodaje s. Bożena Najbar.