STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MSZA ŚW. W INTENCJI OSÓB BEZDOMNYCH

Msza św. w intencji osób bezdomnych

TYP WYDARZENIA: Wspólnota Hanna,
DATA ROZPOCZĘCIA: 02-11-2020 GODZINA: 18:00
PARAFIA: Kraków, Parafia św. Mikołaja

ORGANIZATOR: Wspólnota Hanna
OPIS WYDARZENIA:
Wspólnota Hanna serdecznie zaprasza wszystkich Krakowian i Gości na doroczną mszę św. w intencji zmarłych osób bezdomnych, która zostanie odprawiona we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w poniedziałek 2 listopada br. o godz. 18 w kościele pw. św. Mikołaja w Krakowie, ul. Kopernika 9. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Mateusz Szymczyk.
Członkowie wspólnoty Hanna, której patronką jest błogosławiona Hanna Chrzanowska (1902-73), od ponad czterech lat do czasu wybuchu pandemii spotykali się z osobami w kryzysie bezdomności co środę wieczór na skwerze im. Andrzeja Wajdy na krakowskich Plantach, przy kawie, herbacie, przekąskach, a w zimie – przy zupie. W marcu br. zawieszono grupowe spotkania na skwerze, zamiast których dwuosobowe patrole z prowiantem udają się do ubogich w rejon dworca kolejowego, dookoła Plant, na plac Matejki.