STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MSZA ŚW. Z POŚWIĘCENIEM FIGURY ŚW. JANA PAWŁA II W PODSTOLICACH

Msza św. z poświęceniem figury św. Jana Pawła II w Podstolicach

TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 21-03-2021 GODZINA: 11:00
OPIS WYDARZENIA:

W niedzielę, 21 marca o 11.00 w kościele Ducha Świętego w Podstolicach, abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św., w czasie której poświęci figurę św. Jana Pawła II.

Parafia Podstolice należy do najstarszych w naszej archidiecezji. Obecny kościół w Podstolicach powstał w 1870 roku na miejscu poprzedniego kościółka. Nie posiadał on wówczas wieży, ale dobudowano ją po zniszczeniu w czasie I wojny światowej dzwonnicy stojącej obok. Ze starego kościoła, oprócz dzwonów, przeniesiono w czasie przebudowy także sygnaturkę z roku 1631 o imieniu św. Agnieszki oraz umieszczono trzy ołtarze, które przetrwały do obecnych czasów, uznane przez Wydział Konserwacji Zabytków za obiekty zabytkowe.  7 sierpnia 1988 roku kardynał Franciszek Macharski wmurował kamień węgielny, poświęcony przez papieża Jana Pawła II w Tarnowie.