STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MSZA ŚW. Z PRZEKAZANIEM BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU

Msza św. z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju

TYP WYDARZENIA: Światełko Betlejemskie,
DATA ROZPOCZĘCIA: 11-12-2022 GODZINA: 16:30
PARAFIA: Kraków-Wawel, Parafia archikatedralna św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Wacława

OPIS WYDARZENIA:

Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem Harcerze przekażą światło z Betlejem, które następnie trafi do wszystkich parafii Archidiecezji. Uroczystość odbędzie się 11 grudnia w katedrze na Wawelu o godzinie 16.30.

— Już po raz 32. harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego włączą się sztafetę Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku przygotowaniom do duchowej służby towarzyszy przesłanie „Światło dla Ciebie”. Harcerze chcą pokazać, że Światło prawdy o Jezusie jest skierowane właśnie do konkretnego człowieka, dla Ciebie. A dzięki Tobie ten płomień jest dla innych — dla każdego z kim się nim podzielisz, komu go dasz, gdzie go zaniesiesz — czytamy na stronie.

11 grudnia 2022 światło z groty Narodzenia Pańskiego dotrze do Polski. W tym roku polscy harcerze odbiorą Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów w Popradzie i przywiozą go do naszej Ojczyzny. Wędrówkę Światła po Krakowie i Archidiecezji Krakowskiej harcerze ZHP Chorągwi Krakowskiej rozpoczną w Królewskiej Katedrze na Wawelu od przekazania tego niezwykłego daru b. Damianowi Muskusowi w czasie Mszy św.