STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MSZA ŚW. Z PRZEKAZANIEM BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU

Msza św. z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju

TYP WYDARZENIA: Światełko Betlejemskie,
DATA ROZPOCZĘCIA: 10-12-2023 GODZINA: 16:30
PARAFIA: Kraków-Wawel, Parafia archikatedralna św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Wacława

OPIS WYDARZENIA:

Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem Harcerze przekażą światło z Betlejem, które następnie trafi do wszystkich parafii Archidiecezji. Uroczystość odbędzie się 10 grudnia w katedrze na Wawelu o godzinie 16.30.

—Już po raz 33. harcerze Związku Harcerstwa Polskiego włączą się sztafetę Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku przygotowaniom do duchowej służby towarzyszy przesłanie „Czyńmy pokój”. To ogromnie ważne przesłanie w czasach, kiedy na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie toczy się wojna, gdy tak wiele niepokoju dręczy inne narody oraz gdy niepokój, lęk i obawy towarzyszą wielu ludziom — piszą organizatorzy.