STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MUZYCZNE SPOTKANIA NA WZGÓRZACH KRZESŁAWICKICH

DATA ROZPOCZĘCIA: 17-09-2022 GODZINA: 19:00
PARAFIA: Kraków-Wzgórza Krzesławickie, Parafia Miłosierdzia Bożego

OPIS WYDARZENIA:

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich to cykl koncertów muzyki poważnej, związanych z rokiem liturgicznym i ważnymi wydarzeniami z życia Kościoła. Projekt powstał w 2006 r. z inicjatywy organisty Parafii Miłosierdzia Bożego – Marka Walczaka. Patronat honorowy nad cyklem sprawuje abp Marek Jędraszewski.

Przed nami kolejny koncert z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. 17 września w kościele Miłosierdzia Bożego, organizowany przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Rada i Zarząd Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie wraz z Markiem Walczakiem – Kierownikiem artystycznym cyklu. Tym razem zapraszamy melomanów i kinomanów na jedyny w swoim rodzaju pokaz arcydzieła francuskiej kinematografii filmu „Męczeństwo Joanny d’Arc” w reżyserii Carla Theodroa Dreyera oraz wysłuchania interpretacji muzycznej towarzyszącej filmowi w wykonaniu Karola Mossakowskiego uważanego jest za jednego z najzdolniejszych organistów młodego pokolenia.