STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W ŁAGIEWNIKACH

DATA ROZPOCZĘCIA: 11-04-2021 GODZINA: 00:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 11-04-2021 GODZINA: 20:00
OPIS WYDARZENIA:

Hasłem tegorocznego Święta Miłosierdzia są słowa „Miłosierdzie źródłem nadziei”. Polecając Bożemu Miłosierdziu wszystkich, którzy będą się z nami łączyć, ufamy i mamy nadzieję, że następne uroczystości będziemy mogli przeżywać już bez ograniczeń związanych z pandemią.

6:00 –  ks. dr Andrzej Tarasiuk (bazylika)

7.00 – kaplica cudownego obrazu – bp Jan Zając (TVP1)

8:00 – bp Damian Muskus (bazylika)

10:00 –  abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski (ołtarz polowy przed bazyliką – transmisja TVP 1)

12.00 – Msza św. w języku angielskim (Kaplica cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego i grobu św. Faustyny)

12:30 –  bp Roman Pindel (bazylika).

15:00 –  Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego – ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium, i siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia (bazylika) – transmisja TVP.

16:00 –  kard. Stanisław Dziwisz (bazylika)

17.00 – Msza św. w języku hiszpańskim (Kaplica cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego i grobu św. Faustyny)

18:00 – bp Robert Chrząszcz (bazylika)

19:00 – o. prowincjał Grzegorz Zembroń MS (kaplica z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny).

Msze Święte z bazyliki, Godzina Miłosierdzia (15:00) i Koronka do Miłosierdzia Bożego będą transmitowane przez TV Milosierdzie na stronie Rektoratu Sanktuarium, natomiast Msza św. o 7.00 (TVP1) i 19:00  oraz nawiedzenie przez pielgrzymów łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego oraz grobu św. Siostry Faustyny – transmisja on-line na stronie.

Spowiedź będzie w konfesjonałach na zewnątrz na terenie zadaszonym przed Bazyliką dolną. Spowiedź dla niepełnosprawnych – w kaplicy niemieckiej, natomiast spowiedź w językach obcych – w kaplicy węgierskiej (bazylika dolna). Przy każdym konfesjonale będą przygotowane materiały do dezynfekcji.