STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / ODPUST PARAFIALNY I FESTYN KU CZCI ŚW. ANNY

Odpust parafialny i festyn ku czci św. Anny

Odpust parafialny i festyn ku czci św. Anny
TYP WYDARZENIA: Odpust,
DATA ROZPOCZĘCIA: 28-07-2019 GODZINA: 16:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 28-07-2019 GODZINA: 20:00
MIEJSCE: Ogród parafialny przy ulicy Kopernika 9
ORGANIZATOR: Parafia św. Mikołaja w Krakowie
WWW: https://parafiamikolaj-krakow.pl/
OPIS WYDARZENIA:

Parafia św. Mikołaja w Krakowie zaprasza na doroczny festyn w ramach odpustu parafialnego ku czci św. Anny, który odbędzie się w niedzielę 28 lipca o godz. 16:00 w ogrodzie parafialnym przy ulicy Kopernika 9.

Św. Anna od wieków towarzyszy naszej wspólnocie parafialnej razem ze św. Mikołajem. Serdecznie zapraszamy na odpust ku jej czci w piątek 26 lipca. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 18:00, a przewodniczył jej będzie ks. Robert Jończyk, Proboszcz Parafii św. Marcina w Biskupicach.

Doroczny festyn odbędzie się w niedzielę 28 lipca w godzinach popołudniowych w ogrodzie parafialnym przy ulicy Kopernika 9. Początek o godz. 16:00.

W tym roku planujemy przybliżyć uczestnikom postać naszej świętej Patronki i zaprosić do quizu z wiedzy o niej. Przewidujemy liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych między innymi grę losową ze wspaniałymi nagrodami dodatkowymi, wspólne grillowanie i dobrą muzykę w wykonaniu zespołu z Rudy Śląskiej Duch mocą swą wieje. Niech każdy czuje się osobiście zaproszony. Świętujmy razem!

Dodatkowo podczas festynu będzie można wykonać badanie spirometrii w ramach wczesnego wykrywania chorób płuc oraz EKG w ramach profilaktyki zatorowości. Profesjonalną diagnostykę przeprowadzi Caritas Archidiecezji Krakowskiej we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa. Do badań nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Może im się poddać każdy powyżej 18. roku życia. Badania zostaną wykonane bezpłatnie.

 

ks. Józef Gubała

 

Galeria

ZOBACZ TAKŻE