STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / ODPUST W SANKTUARIUM KRZYŻA ŚWIĘTEGO W KRAKOWIE-MOGILE

Odpust w Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile

TYP WYDARZENIA: Uroczystości religijne,
DATA ROZPOCZĘCIA: 14-09-2018 GODZINA: 18:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 21-09-2018 GODZINA: 20:00
MIEJSCE: Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile
PARAFIA: Kraków-Mogiła, Parafia św. Bartłomieja Apostoła

ORGANIZATOR: Zakon Cystersów
PROWADZĄCY: Abp Marek Jędraszewski
WWW: mogila.cystersi.pl
E-MAIL: kontakt@mogila.cystersi.pl

OPIS WYDARZENIA:
W dniach od 14 do 21 września w sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile będziemy przeżywać odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

Zapraszamy na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego 14 września  o godz. 18:00.

W główny dzień odpustu, w niedzielę 16 września Msza św. będzie sprawowana o godz. 11.00.

W pozostałe dni tygodnia odpustowego główne Msze św. z kazaniami dla pielgrzymów będą sprawowane o godz. 11.30 i 18.00 z procesją eucharystyczną.

W piątek 21 września o godz. 11.30, w sanktuarium, odbywa się tradycyjna pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych archidiecezji krakowskiej.

Wspólnota Cysterska zaprasza do modlitwy w sanktuarium Krzyża Świętego w czasie odpustowym.