STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / OGŁOSZENIE KOŚCIOŁA KARMELITÓW BOSYCH W KRAKOWIE SANKTUARIUM DIECEZJALNYM ŚW. JÓZEFA

Ogłoszenie kościoła karmelitów bosych w Krakowie sanktuarium diecezjalnym św. Józefa

TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 19-03-2021 GODZINA: 18:00
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Św. Józefa Obrońcy Miasta Krakowa

OPIS WYDARZENIA:

W piątek, 19 marca o 18.00, abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Rakowickiej. Podczas Mszy św. zostanie odczytany oficjalny dekret ogłaszający kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny sanktuarium diecezjalnym św. Józefa.

-Po dzień dzisiejszy modlimy się za wstawiennictwem świętego Józefa w intencjach mieszkańców Krakowa, którzy zostawiają przed obrazem swoje troski. Otaczamy ich opieką duszpasterską. Przed obrazem świętego Opiekuna jednamy z Bogiem młodzież, mężów, żony, kapłanów, osoby konsekrowane: zarówno mieszkańców naszego miasta jak i przejezdnych, którzy niejednokrotnie wiedzą, że przy Dworcu są brązowi zakonnicy ze szkaplerzami, a w ich kościele naprzeciw obrazu Józefa czeka kapłan. Całe pokolenia naszych współbraci pod wiernym spojrzeniem świętego Józefa katechizowało, głosiło Słowo Boże, przygarniało rzesze, zwłaszcza kiedy nie było jeszcze miejsc kultu w Nowej Hucie – napisał na stronie internetowej parafii o. Damian Sochacki OCD.