STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA KOBIET DO SANKTUARIUM NA JASNEJ GÓRZE POD HASŁEM „PIELGRZYMKA KOBIET MIŁUJĄCYCH POKÓJ”

Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium na Jasnej Górze pod hasłem „Pielgrzymka kobiet miłujących pokój”

Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium na Jasnej Górze  pod hasłem „Pielgrzymka kobiet miłujących pokój”
TYP WYDARZENIA: Duszpasterstwo Kobiet,
DATA ROZPOCZĘCIA: 22-05-2022 GODZINA: 12:00
MIEJSCE: Jasna Góra
OPIS WYDARZENIA:

Ks. dr Łukasz Zdunkiewicz, Sekretarz Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet,  zaprasza kobiety na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się w niedzielę 22 maja br.

Modlitewnemu spotkaniu towarzyszyć będą relikwie św. Rity, której liturgicznie wspomnienie przypada właśnie w dniu spotkania. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 konferencją z udziałem s. Anny Marii Pudełko AP i Magdaleny Kleczyńskiej. Na godz.14.00 zaplanowano Mszę świętą z aktem zawierzenia kobiet Maryi, koncelebrowaną przez diecezjalnych duszpasterzy kobiet pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki, a na godz. 16.00 – modlitwę różańcową kobiet na błoniach jasnogórskich.

Więcej informacji udziela ks. dr Paweł Gałuszka, duszpasterz kobiet Archidiecezji Krakowskiej.