STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / ORATORIUM O ŚW. JÓZEFIE – BOCHNIA

DATA ROZPOCZĘCIA: 09-06-2019 GODZINA: 19:30
DATA ZAKOŃCZENIA: 09-06-2019 GODZINA: 21:30
MIEJSCE: Kościół pw. św. Pawła Apostoła w Bochni
ORGANIZATOR: Schola męska "Mendicantes" oraz Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii
OPIS WYDARZENIA:

“Bo my nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli.”

Są to słowa, które chcemy powtórzyć za Apostołami! Dotykają one wszystkich nas: chórzystów, muzyków i organizatorów premiery “Oratorium o św. Józefie”, które odbyło się w Bazylice w Uroczystość tego świętego!

***

Kiedy kilka miesięcy temu planowaliśmy “Oratorium o św. Józefie” nie spodziewaliśmy się, że ten utwór tak mocno zapisze się nie tylko w naszych sercach, ale również w sercach tych, którzy nas słuchali.

Cieszymy się, że możemy Was zaprosić znowu! Tym razem do Bochni, rodzinnego miasta Pawła Golińskiego, kompozytora i dyrygenta tego pięknego utworu!

Zaproście swoich bliskich!

Wierzymy, że w tę właśnie niedzielę, Bóg pobłogosławi nam piękną pogodą, która stanie się świetnym powodem do chwalenia Boga w Jego dziełach!

Prosimy św. Józefa o prowadzenie, a Jego Świętą Małżonkę o opiekę i troskę!

***

Utwory zostaną wykonane przez połączone siły kilku schól i chórów krakowskich:

– Voce Angeli,
– Schola męska “Mendicantes”,
– Schola DA “Na Miasteczku”,
– Schola 11-stkowa Bazyliki Franciszkanów.

Pod batutą Pawła Golińskiego zagra orkiestra złożona z zaprzyjaźnionych muzyków z Krakowa, Warszawy, Katowic i Wrocławia.

Libretto powstało w oparciu o fragmenty Pisma Świętego, teksty hymnów liturgicznych poświęconych św. Józefowi – Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, Litanię ku czci św. Józefa oraz teksty własne Pawła Golińskiego, Tomasza Pałuka oraz Konrada Napieralskiego.

MIEJSCE: Kościół pw. św. Pawła Apostoła; ul. Wyspiańskiego 25a,
KIEDY: 9 czerwca 2019, godz. 19.30

WSTĘP – oczywiście – WOLNY!

Wydarzenie na Facebooku