STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / ORSZAK ŚWIĘTYCH W LIBIĄŻU – „ŚWIĘTY ZWYCIĘŻA”

Orszak Świętych w Libiążu – „Święty zwycięża”

DATA ROZPOCZĘCIA: 28-10-2018 GODZINA: 14:30
DATA ZAKOŃCZENIA: 28-10-2018 GODZINA: 17:30
MIEJSCE: Libiąż
PARAFIA: Libiąż, Parafia św. Barbary

ORGANIZATOR: Parafia Przemienienia Pańskiego, Parafia św. Barbary
WWW: http://www.przemienienie.libiaz.pl/j/
OPIS WYDARZENIA:

Program Orszaku Świętych w Libiążu:

Rozpoczęcie: godz. 14.30 przy kościele św. Barbary w Libiążu.

Modlitwa przy grobie śp. Heleny Kmieć – zamordowanej w Boliwii, gdzie pojechała jako świecka misjonarka, chcąc posługiwać w tamtejszych domach dziecka.

14.45 – taniec młodzieży ze SP nr 4, przygotowanych przez p. Agnieszkę Zabawę.

Przemarsz ulicami Libiąża (Górnicza, 11 Listopada, Słowackiego, Aleja Jana Pawła II, Przyrodnicza, Ks. Flasińskiego,) i z ul. Heleny Kmieć wchodzimy do kościoła Przemienienia Pańskiego.

W trakcie Orszaku zostaną złożone kwiaty przy pomniku Jana Pawła II w Parku Młodości z okazji 40-lecia wyboru na papieża.

Na koniec odbędzie się Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Damiana Muskusa, podczas której zostaną rozdane nagrody laureatom konkursu plastycznego.

Dla wszystkich uczestników czekają drobne upominki.

O co chodzi z tym Orszakiem?

Celem wydarzenia jest propagowanie wartości chrześcijańskich. Poprzez ludzi świętych, którzy byli autorytetami, często poświęcając swoje życie dla drugiego człowieka. Takie postawy uczą nas solidarności, miłości, szacunku itp. Przebieranie się dzieci za świętych automatycznie mobilizuje do poznawania tych osób. A więc poprzez zabawę uczymy się wartości szlachetnych, wzniosłych i pięknych. Lepiej, aby dziecko przebierało się za kogoś kto jest życzliwy i szlachetny, niż za coś, co budzi strach, lęk i śmierć.

Tegoroczny Orszak będzie okazją, aby podziękować Bogu za 100 lat wolności naszej Ojczyzny.

Patronem tegorocznego Orszaku będzie św. Andrzej Bobola, który jest patronem Polski. Warto również pamiętać, że 11 czerwca 1938 r., po kanonizacji św. Andrzeja Boboli, która odbyła się w Rzymie, pociąg z relikwiami tego świętego przejeżdżając przez z Włoch do Warszawy zatrzymał się na kilka minut w Libiążu – było to wielkie święto w naszej parafii.

Koordynatorzy:

Ks. Maciej Medes                                                                                         Piotr Burtan

Parafia Przemienienia Pańskiego                                                             Parafia św. Barbary

tel. 788 135 525

maciekmedes@gmail.com