STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / OTWARCIE I POŚWIĘCENIE NOWEGO BUDYNKU STACJI OPIEKI CARITAS W MYŚLENIACH

Otwarcie i poświęcenie nowego budynku Stacji Opieki Caritas w Myśleniach

Otwarcie i poświęcenie nowego budynku Stacji Opieki Caritas  w Myśleniach
TYP WYDARZENIA: Poświęcenie Budynku Caritas,
DATA ROZPOCZĘCIA: 03-10-2019 GODZINA: 16:00
MIEJSCE: Myślenice, ul. Średniawskiego 35
PARAFIA: Myślenice, Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ORGANIZATOR: Caritas Archidiecezji Krakowskiej
WWW: https://www.krakowcaritas.pl/
OPIS WYDARZENIA:

Rozpoczęta w 2017 roku inwestycja Caritas Archidiecezji Krakowskiej, budynku Stacji Opieki została ukończona.  Ma to być miejsce, które zapewni nową jakość we wspieraniu osób chorych, starszych i niepełnosprawnych

Będzie się tu wiele działo – mówił Mariusz Ślusarczyk w Radiu Kraków, zastępca kierownika Stacji Opieki Caritas w Myślenicach – na parterze będą świadczone usługi pielęgniarskie i rehabilitacyjne wraz z wypożyczalnią sprzętu. W przyziemiu gmina Myślenice będzie prowadzić ośrodek wsparcia dla osób starszych. W budynku powstaną też dwa tak zwane “mieszkania chronione”, w którym osoby potrzebujące będą się przygotowywały do samodzielnego życia. Na poddaszu będą prowadzone warsztaty terapii zajęciowej.

Budynek otworzy i poświęci Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski!