STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / PASTERKA NOWOROCZNA U OJCÓW FRANCISZKANÓW

DATA ROZPOCZĘCIA: 01-01-2022 GODZINA: 00:00
PARAFIA: Kraków, Bazylika Mniejsza św. Franciszka z Asyżu

OPIS WYDARZENIA:

Franciszkanie zapraszają do Bazyliki św. Franciszka na rozpoczęcie Nowego Roku 2022 Mszą św. o północy. To już ponad sześćdziesięcioletnia tradycja, którą zapoczątkował Jan Paweł II w 1960 r. jeszcze jako pomocniczy biskup krakowski, gromadząc na początku środowiska akademickie, a potem wszystkich chętnych na to niecodzienne świętowanie nadejścia Nowego Roku. Zwyczaj pasterki noworocznej był kontynuowany przez następców papieża na stanowisku metropolity krakowskiego: kardynałów Franciszka Macharskiego i Stanisława Dziwisza. Podtrzymuje go również obecny ordynariusz krakowski  abp Marek Jędraszewski, który  przewodniczyć będzie Mszy św. o godz. 24.00 w Bazylice Franciszkanów, modląc się o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców miasta i diecezji w Nowym Roku.