STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / PEREGRYNACJA RELIKWII ŚW. TERESY Z LISIEUX

DATA ROZPOCZĘCIA: 20-08-2023 GODZINA: 18:30
PARAFIA: Kraków, Rektorat św. Wojciecha Biskupa i Męczennika

OPIS WYDARZENIA:

W bieżącym roku przypada 150. rocznica urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz 100. rocznica jej beatyfikacji. Z tej racji relikwie św. Teresy z Lisieux będą peregrynować także w Polsce. Zawitają też do naszej Archidiecezji Krakowskiej.

Plan wizyty relikwii św. Teresy z Lisieux w Krakowie:

• 19 sierpnia (17.30) – 20. sierpnia (18.00) – parafia św. Karola Boromeusza w Krakowie
  • 20 sierpnia (18.30) – 21 sierpnia (6.30) – kościół św. Wojciecha na Rynku Krakowskim
  • 28 sierpnia – klasztor SS. Karmelitanek Bosych, ul. Kopernika, Kraków

Zapraszamy do modlitwy przy relikwiach św. Teresy od Dzieciatka Jezus, patronki misji i doktora Kościoła (tytuł ten nadał jej Jan Paweł II w 1997 r.).

W Liście Apostolskim Novo Millennio Ineunte z 2001 roku św. Jan Paweł II napisał:

W nowym stuleciu Kościół na drodze swego rozwoju historycznego będzie potrzebował wielu różnych rzeczy; jeśli jednak zabraknie mu miłości (agape), wszystko inne będzie bezużyteczne. Sam apostoł Paweł przypomina nam o tym w hymnie o miłości: nawet gdybyśmy mówili językami ludzi i aniołów i posiadali wiarę, która «góry przenosi», ale nie mieli miłości, wszystko byłoby «niczym» (por. 1 Kor 13, 2). Miłość jest naprawdę «sercem» Kościoła, jak to dobrze rozumiała św. Teresa z Lisieux, którą ogłosiłem Doktorem Kościoła właśnie ze względu na jej głęboką znajomość scientia amoris: « Zrozumiałam, że Kościół ma Serce i że to Serce płonie Miłością. Zrozumiałam, że tylko Miłość zdolna jest poruszać członki Kościoła. […] Zrozumiałam, że w Miłości zawierają się wszystkie powołania, że Miłość jest wszystkim»