STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / PIELGRZYMKA – ŚWIĘTY KRZYŻ, JĘDRZEJÓW

WWW: http://www.maryja-mistrzejowice.pl/
OPIS WYDARZENIA:

Program pielgrzymki:

godz. 6.30 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oś. Bohaterów Września 33
godz. 7.15 – wyjazd z Krakowa.

Przejazd do Nowej Słupi. Wyjście (ok. 15 min.) na górę Świętego Krzyża, na trasie Kamienny Pielgrzym i Dymarki (z zewn.). Na Świętym Krzyżu zwiedzanie Opactwa Benedyktynów (m. in.:  barokowo-klasycystyczny kościół i Kaplica Oleśnickich z relikwiarzem Krzyża Świętego, krypta z trumnami fundatorów oraz Jaremy Wiśniowieckiego – bohatera „Ogniem i mieczem”) oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśnego. Świętokrzyski Park Narodowy. Przejazd w okolice Tokarni na obiad. Przejazd do Jędrzejowa.

Archiopactwo Cystersów – najstarsze opactwo w Polsce – Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka, m. in. cela, relikwiarz Świętego. Wyjazd w kierunku Krakowa. Przyjazd pod kościół pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oś. Boh. Wrzesnia 33  ok. godz. 19.00.

Podczas pielgrzymki zapewniamy (w cenie):

• autokar  +  opłaty drogowe i parkingowe
  • opieka pilota-przewodnika terenowego
  • obiad (zupa, II danie, kompot)
  • ubezpieczenie NNW

Cena: przy min. 40 osobach płacących   90 zł/osoba + plus bilety wstępu do poszczególnych obiektów     20 PLN   (konieczna legitymacja  do uprawnień )  w tym: Świętokrzyski Park Narodowy, krypty na Świętym Krzyżu, Muzeum Przyrodniczo-Leśne.

Informacje dodatkowe:

Program jest programem ramowym, kolejność zwiedzania i inne szczegóły mogą ulec zmianie i będą podawane na bieżąco przez pilota grupy. Cena nie zawiera dobrowolnych datków w kościołach (np. dobrowolnej składki za zwiedzanie z zakonnikiem)

Zgłoszenia: e-mailem lub tel. +726 286 726

FORMA ZAPISÓW: e-mailem lub telefonicznie