STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / PODHALAŃSKIE URODZINY JANA PAWŁA II

DATA ROZPOCZĘCIA: 16-08-2020 GODZINA: 19:00
PARAFIA: Ludźmierz, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

OPIS WYDARZENIA:

Obchody 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II w Ludźmierskim Sanktuarium Królowej Podhala świętowane będą tuż po odpuście Wniebowzięcia NMP. W niedzielny wieczór, 16 sierpnia, zapraszamy wszystkich pielgrzymów ludźmierskich na Podhalańskie Urodziny Jana Pawła II. Pragniemy oddać hołd naszemu wielkiemu świętemu, jak i największemu z ludźmierskich pielgrzymów.

W programie:
19:00 – Papieski Różaniec (wspólna modlitwa z towarzyszeniem muzyki góralskiej);
20:00 – “Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego (koncert plenerowy).

Miejscem wydarzenia będzie przestrzeń między bazyliką a ołtarzem polowym, czyli między miejscem koronacji cudownej figury Matki Boskiej Ludźmierskiej w 1963 r. a miejscem modlitwy Jana Pawła II w roku 1997.

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Współorganizatorami są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kompozytor Oratorium – Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.