STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / POGRZEB S. MAKSYMILIANY MARII WOJNAR

Pogrzeb s. Maksymiliany Marii Wojnar

Pogrzeb s. Maksymiliany Marii Wojnar
TYP WYDARZENIA: Pogrzeb,
DATA ROZPOCZĘCIA: 23-02-2021 GODZINA: 12:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 23-02-2021 GODZINA: 16:00
MIEJSCE: Bazylika Mariacka w Krakowie
PARAFIA: Kraków, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Kościół Mariacki)

OPIS WYDARZENIA:

17 lutego 2021, w godzinach porannych odeszła po ciężkiej chorobie nowotworowej s. Maksymiliana Wojnar (1944 -2021) – wybitna prawniczka. Z wielkim zaangażowaniem przez 25 lat pracowała na rzecz organizacji szkolnictwa katolickiego w Polsce. Jej pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 23 lutego 2021 r. o godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Mszy św. będzie przewodniczył Abp Marek Jędraszewski.


Bóg powołał ją w 77. roku życia i w 58. roku życia zakonnego. Po studiach prawniczych w Warszawie, przez długie lata pracowała w Sekretariacie Episkopatu Polski, a później w Radzie Szkół Katolickich jako jej sekretarz.

Będąc prezentką i córką duchową swojej Założycielki – bł. Zofii Czeskiej, z wielkim zaangażowaniem przez 25 lat pracowała na rzecz organizacji szkolnictwa katolickiego w Polsce. Szczególnym jej dziełem były spotkania Forum Szkół Katolickich, gdzie ogromną wagę przykładała do formacji dyrektorów, nauczycieli i uczniów.

S. Maksymiliana zmarła opatrzona sakramentami świętymi we wspólnocie Domu Generalnego Sióstr Prezentek w Krakowie.

„Dziękujemy s. Maksymilianie za jej intensywne życie charyzmatem wychowania, za jej determinację i konsekwentne dążenie do tego, by szkoły katolickie i placówki kościelne w Polsce były miejscem chrześcijańskiej edukacji i dobrego wychowania w dobie współczesnych przemian” – piszą Siostry Prezentki w komunikacie nt. śmierci s. Maksymiliany.

Niech Dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały i wynagrodzi życie pełne oddania oraz służby drugiemu człowiekowi.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE