STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / POŚWIĘCENIE NOWYCH ORGANÓW BAZYLIKA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W KRAKOWIE

Poświęcenie nowych organów Bazylika Miłosierdzia Bożego w Krakowie

Poświęcenie nowych organów Bazylika Miłosierdzia Bożego w Krakowie
TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 19-08-2018 GODZINA: 15:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 19-08-2018 GODZINA: 17:00
MIEJSCE: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
PARAFIA: Kraków-Łagiewniki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

ORGANIZATOR: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie
WWW: www.milosierdzie.pl
OPIS WYDARZENIA:

W niedzielę 19 sierpnia – już od rana czciciele Jezusa Miłosiernego mogą uczestniczyć w Eucharystii i skorzystać z sakramentu pokuty. W auli św. Jana Pawła II będzie można obejrzeć wartościowe filmy: „Ignacego Loyolę”, „Czekając na motyle” i „Sprawę Chrystusa”.

Kulminacyjnym punktem pielgrzymki będzie poświęcenie nowych organów, którego dokona ks. abp Marek Jędraszewski po Godzinie Miłosierdzia i Mszy św. – Zbliżająca się setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się dodatkową inspiracją i motywacją do tego, aby już w tym roku można było wyśpiewać wspaniały hymn wdzięczności ku czci Bożego Miłosierdzia. W realizacji tego niełatwego dzieła odczuwaliśmy szczególne Boże błogosławieństwo i niezwykłą życzliwość Ofiarodawców, którzy składali często „wdowi grosz”, aby to dzieło mogło powstać i służyć kolejnym pokoleniom. Jubileuszowa Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia jest więc dobrą okazją, by wyrazić im naszą ogromną wdzięczność za stałą duchową więź z tym Sanktuarium i szlachetność ich serc, która wyraża się w konkretnych czynach miłosierdzia, dobrym słowie i wytrwałej modlitwie o Boże Miłosierdzie dla całego świata – mówi kustosz sanktuarium.

Wieczorem o 19.00 odbędzie się w bazylice koncert, w którym na nowych organach zagrają: Sarah Kim (Francja), Andrew Reid (Wielka Brytania i Krzysztof Michałek. W programie:
N. de Grigny, J. S. Bach, M. Ravel, C. H. Parry, P. Whitlock, O. Messiaen, G. Mushel oraz improwizacje organowe.

ZOBACZ TAKŻE