STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / PSALLITE SAPIENTER. XII MIĘDZYNARODOWY KONGRES ŚPIEWU GREGORIAŃSKIEGO AISCGRE

Psallite Sapienter. XII Międzynarodowy Kongres Śpiewu Gregoriańskiego AISCGre

TYP WYDARZENIA: warsztaty,
DATA ROZPOCZĘCIA: 04-09-2023 GODZINA: 12:00
MIEJSCE: Opactwo Benedyktynów w Tyńcu
OPIS WYDARZENIA:

Zapraszamy na Kongres, w czasie którego światowej sławy prelegenci, muzycy i śpiewacy będą kultywować tradycję śpiewu gregoriańskiego. W ramach kongresu odbędą się otwarte koncerty dostępne dla wszystkich, jak i zamknięte wykłady oraz prelekcje dla zapisanych uczestników kongresu. Pełen harmonogram dostępny na stronie AISCGre.

CZĘŚĆ OTWARTA

Wszystkich miłośników śpiewu gregoriańskiego zapraszamy przede wszystkim na bezpłatne koncerty w krakowskich kościołach:

05.09 (wtorek) – godz. 20:00 – Bazylika oo. Franciszkanów w Krakowie – zespół chóralny z Uniwersytetu Muzyki w Wiedniu

07.09 (czwartek) – godz. 20:00 – Bazylika oo. Dominikanów w Krakowie – zespół Flores Rosarum

Oprócz tego zapraszamy do wspólnej modlitwy na uroczystych Nieszporach z udziałem scholi, dyrygentów i mnichów benedyktyńskich oraz porannych Mszach Świętych i Jutrzniach z towarzyszeniem śpiewu gregoriańskiego. Kongres zakończymy wspólnym uczestnictwem we Mszy Świętej w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach w sobotę 9.09 o godzinie 10:00, gdzie o śpiew gregoriański zadbają połączone zespoły kierunków muzyki kościelnej z Krakowa, Wrocławia i Poznania.

CZĘŚĆ ZAMKNIĘTA

Naukowców, dydaktyków, muzyków, studentów kierunków muzykologia, śpiew, muzyka sakralna, chórzystów, dyrygentów i miłośników chorału gregoriańskiego z całego świata zapraszamy do skorzystania z pełnej oferty kongresu. W planach min. wykłady ze światowej sławy specjalistami od chorału (Goeschl, Prassl, Honerlage, Ackermans, Schweitzer, Conti), warsztaty z profesjonalnymi śpiewakami i forum, na którym uczestnicy będą mogli porozmawiać o psalmodii i podstawach śpiewu gregoriańskiego.

Zapisy przez formularz.