STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / REKOLEKCJE: 8 SPOSOBÓW NA SZCZĘŚCIE

ORGANIZATOR: Dominikanie
WWW: https://krakow.dominikanie.pl/
OPIS WYDARZENIA:

Rekolekcje “na dobry początek”, zatytułowane “8 sposobów na szczęście”, wygłosi w bazylice oo. dominikanów w Krakowie o. Jacques Philippe, duszpasterz Wspólnoty Błogosławieństw.

Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 2 września, podczas mszy św. o godzinie 19:00, a kontynuowane będą od poniedziałku do środy podczas mszy św. o 19.30, po której o. Jacques wygłosi konferencję.

O. Jacques Philippe (ur. 1947) w 1976 r. wstąpił do Wspólnoty Błogosławieństw, aktywnie angażującej się w służbę ubogim i głoszenie Ewangelii. Od 1985 r., po przyjęciu święceń kapłańskich, odpowiedzialny jest we Wspólnocie za duchowe kierownictwo, kształtując formacyjnie księży i seminarzystów. Od wielu lat podróżuje po świecie ze swoimi rekolekcjami, jest także autorem książek z dziedziny duchowości, przetłumaczonych na ponad dwadzieścia języków i sprzedanych w ponad milionie egzemplarzy.

Najnowsza pozycja wydana przez Wydawnictwo W drodze, 8 sposobów na znalezienie szczęścia tam, gdzie się go nie spodziewasz miała premierę 3 sierpnia br. To rozważania o ośmiu błogosławieństwach z piątego rozdziału Ewangelii według św. Mateusza. Refleksja nad ośmioma błogosławieństwami staje się okazją, by wskazać nam jedyną drogę do królestwa niebieskiego. Jaka to droga? Z pewnością mało atrakcyjna we współczesnym świecie. Jezusowe Kazanie na górze nie jest anachronicznym kodeksem zasad postępowania i obowiązków – przekonuje autor – ale wciąż aktualną obietnicą wewnętrznej przemiany. Trzeba żyć prawdą błogosławieństw na co dzień, wpisując je w kontekst współczesny, by z pomocą Bożego miłosierdzia zasłużyć na pełnię szczęścia każdego chrześcijanina: życie wieczne.

W wydawnictwie W drodze ukazały się trzy książki autora: Mała droga ufności Teresy z Lisieux” (2012, wyd. W drodze; La voie de la confiance et de l`amour), Gdybyś znała Dar Boży. Nauka przyjmowania (2017, wyd. W drodze; oryg. Si tu savais le don de Dieu. Apprendre à recevoir) i 8 sposobów na znalezienie szczęścia tam, gdzie się go nie spodziewasz (2018, wyd. W drodze; oryg. Le bonheur où on ne l`attend pas).

Za: krakow.dominikanie.pl