STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / RÓŻANIEC Z ŻOŁNIERZEM WYKLĘTYM

DATA ZAKOŃCZENIA: 06-07-2019 GODZINA: 11:00
PARAFIA: Kraków, Kościół św. Barbary

OPIS WYDARZENIA:

Wzorem Warszawy, w Krakowie mężczyźni ruszyli do walki, walki duchowej. Z dniem 1 czerwca podjęli Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w Pierwsze Soboty miesiąca. Wydarzenie zapoczątkowała Msza św. w kościele św. Barbary, następnie odmówiono litanię do św. Józefa, potem nastąpił przemarsz dookoła Rynku Głównego i jeszcze różaniec – tym razem już na kolanach, na Placu św. Barbary.

W modlitwie uczestniczył 93 letni porucznik Wacław Szacoń “Czarny”, żołnierz wyklęty z oddziału “Uskoka”. Skazany przez komunistów na czterokrotną karę śmierci. Pan Wacław mówi, że tylko wiara w Boga i modlitwa różańcowa pozwoliły mu przetrwać więzienie i okrutne tortury. Na jednym ze zdjęć widzimy go z różańcem, który cudem przetrwał po tym, jak ubek podeptał go i wyrzucił do śmieci.

Niesamowite świadectwo wiary i przywiązania do Maryi odbija się wielkim echem w narodzie polskim. Coraz więcej miast przystępuje do Męskiego Różańca. Wojownicy modlą się już w Warszawie, Bydgoszczy, Rzeszowie, Łodzi, Przemyślu. Akcja rozszerza się na inne miasta. W Krakowie następny Męski Różaniec odbędzie się już 6 lipca.

Zapraszamy!