STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / SPEKTAKL “PRZED SKLEPEM JUBILERA”

Spektakl “Przed sklepem jubilera”

Spektakl “Przed sklepem jubilera”
TYP WYDARZENIA: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia,
DATA ROZPOCZĘCIA: 14-10-2023 GODZINA: 19:30
MIEJSCE: Aula św. Kingi, w parafii Matki Boskiej Fatimskiej przy ul. Komandosów 18 w Krakowie
OPIS WYDARZENIA:

Spektakl “Przed sklepem jubilera” w wykonaniu studentów – stypendystów z Krakowskiej Wspólnoty FDNT odbędzie się 14 października o godz. 19.30 w Auli św. Kingi, w parafii Matki Boskiej Fatimskiej przy ul. Komandosów 18 w Krakowie. 

Spektakl pod tytułem “Przed sklepem jubilera” opowiada o rozmaitych rodzajach miłości. Zobaczymy, że miłość czasem odkrywa się w miejscu, w którym się jej nie spodziewa, kiedy nagle okazuje się, że dwie drogi stają się jedną. Ujrzymy obraz miłości nieodwzajemnionej, spragnionej i poszukującej. Poznamy także jaki wpływ mają relacje rodziców na późniejsze życie młodych ludzi. Jak wskazuje na to podtytuł: Medytacja o sakramencie małżeństwa przechodząca chwilami w dramat, tekst sprawiał trudności o charakterze czysto technicznym.

Nie ma tam określonego jednoznacznie czasu i miejsca akcji. Tekst zaskakuje i stawia wiele pytań – to dramat, do którego trzeba podejść z odrobiną cierpliwości, który zachęca do głębokiej refleksji i kto wie – może przyniesie owoce w duszach i umysłach tych, którzy go obejrzą?

Teatr od młodzieńczych lat był wielką miłością Karola Wojtyły, który na samym początku chciał zostać aktorem. Bóg pokierował jego losy na zupełnie inną ścieżkę, ale zainteresowanie tym tematem towarzyszyło mu aż do śmierci. 

Stypendyści chcąc kontynuować dzieło świętego papieża podjęli wyzwanie i próbują swoich sił stając na scenie. Każda z grających osób ma różne doświadczenie grania w spektaklach. Towarzyszy im jednak motywacja, aby jak najlepiej przekazać to, co Karol Wojtyła pozostawił w swoim dziele. Nad przygotowaniami do spektaklu czuwa jedna ze stypendystek, a samych grających w przedstawieniu jest 10 osób. Podczas tego wieczoru widownia będzie miała okazję usłyszeć również muzyków krakowskiej wspólnoty. 

Wydarzenie jest otwarte i są na nie zaproszeni wszyscy zainteresowani mieszkańcy Krakowa i nie tylko.

Reżyseria: Monika Łukaszewicz

Aktorzy: Chmiel Jakub, Ciszewska Zofia, Dybaś Gabriela, Górecki Seweryn, Grzesik Mateusz, Kasprzyk Agnieszka, Myszewska Hanna, Nowak Katarzyna, Ochman Mikołaj i Wróbel Paulina. 

Oprawa muzyczna: Monika Szalkowska, Weronika Karnasiewicz, Albert Rzepiela, Paulina Wróbel

Nagłośnienie i dźwięk: Michał Rębiś, Jakub Grzywna

ZOBACZ TAKŻE