STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / SPOTKANIA MODLITEWNE – „GWAŁTOWNIK KRÓLESTWA BOŻEGO” FRANCISZEK BLACHNICKI

SPOTKANIA MODLITEWNE – „GWAŁTOWNIK KRÓLESTWA BOŻEGO” FRANCISZEK BLACHNICKI

SPOTKANIA MODLITEWNE – „GWAŁTOWNIK KRÓLESTWA BOŻEGO”  FRANCISZEK BLACHNICKI
DATA ROZPOCZĘCIA: 09-10-2018 GODZINA: 19:30
PARAFIA: Kraków, Rektorat św. Marka Ewangelisty

OPIS WYDARZENIA:

SPOTKANIA MODLITEWE od października do 2018 do czerwca 2019

ŻYCIE – DZIEŁO – DUCHOWOŚĆ

Ks. Franciszek Blachnicki to jeden z niekwestionowanych autorytetów polskiego Kościoła XX wieku. Człowiek przeniknięty miłością do Chrystusa, Niepokalanej, Kościoła i ludzi, szczególnie młodych. Założyciel Ruchu „Światło Życie” (Oaza), Domowego Kościoła, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, Deuterokatechumenatu, Wspólnoty Niepokalanej Matki Kościoła, Unii Kapłanów Chrystusa Sługi. Choć od jego śmierci minęło już ponad 30 lat, wciąż inspiruje i pobudza nas do pójścia na całego za Chrystusem. Dla wielu – zwłaszcza tych, którzy mieli szczęście spotkać go w życiu –jego osoba i jego słowa wciąż pozostają żywe…

Ks. Franciszek Blachnicki to także mistyk, nauczyciel modlitwy i życia duchowego. Dziś jest Sługą Bożym, kandydatem na ołtarze. Wszystkich, którym droga jest jego osoba i przesłanie, zapraszamy na cotygodniowe spotkania modlitewne w każdy wtorek (od 9. października 2018 r.) o godz. 19.30 w kościele św. Marka przy ul. Sławkowskiej w Krakowie.

Spotkanie potrwa około godzinę.

  • Pierwszą część będzie stanowić konferencja na temat osoby, tekstów i duchowości ks. Franciszka Blachnickiego (ok. 30 minut), prowadzona przez ks. Andrzeja Muszalę z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
  • W części drugiej uczestnicy spotkania pozostaną w kościele na modlitwę w ciszy – Namiot Spotkania (30 minut)

Zapraszamy!

Ks. Andrzej Muszala

Wspólnota „Pustelnia”

 

ZOBACZ TAKŻE