STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / SPOTKANIE “TAKIM GO PAMIĘTAMY. WSPOMNIENIA O JANIE PAWLE II” – KS. PAWEŁ PTASZNIK

Spotkanie “Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II” – ks. Paweł Ptasznik

Spotkanie “Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II” – ks. Paweł Ptasznik
TYP WYDARZENIA: Spotkania i konferencje,
DATA ROZPOCZĘCIA: 18-01-2020 GODZINA: 17:00
ORGANIZATOR: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach
OPIS WYDARZENIA:

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”, które odbędzie się 18 stycznia o godz. 17:00 w sali teatralnej Domu Katolickiego (pl. Jana Pawła II 1).

O współpracy z Janem Pawłem II opowiadać będzie ks. Paweł Ptasznik – kapłan archidiecezji krakowskiej, bliski współpracownik Jana Pawła II i Benedykta XVI, kierownik Sekcji Polskiej i Słowiańskiej Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, rektor kościoła Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rzymie i duszpasterz polskiej emigracji w Wiecznym Mieście.

Ks. prałat Paweł Ptasznik urodził się w Węgrzcach Wielkich. Po studiach w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej został wyświęcony na kapłana 17 maja 1987 r. przez kard. Franciszka Macharskiego. Swoje studia kontynuował na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie w 1994 r. uzyskał doktorat z teologii dogmatycznej. Po powrocie ze studiów pełnił funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej. Natomiast w 1996 r. został pracownikiem sekcji polskiej Sekretariatu Stanu i Słowiańskiej Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, a od 2001 r. jest odpowiedzialny za jej prace. Blisko współpracował z papieżem Janem Pawłem II i Benedyktem XVI.

Od 2007 r. jest także rektorem kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika i duszpasterzem Polonii w wiecznym mieście. W listopadzie 2009 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Kasach Muzeum (pl. Jana Pawła II 5).

ZOBACZ TAKŻE