STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / SPOTKANIE Z KS. FEDERICO TARTAGLIA

DATA ZAKOŃCZENIA: 14-05-2019 GODZINA: 20:00
MIEJSCE: Księgarnia św. Stanisława przy ul. Wiślnej 12A
OPIS WYDARZENIA:

Czy przeciętny Polak-katolik przeczytał choć raz w życiu cały Nowy Testament? Czy Biblia jest bardziej ludzką czy Boską księgą? I czy powstała po to, byśmy mogli znaleźć w niej odpowiedzi na nasze moralne rozterki? Te i wiele innych pytań dotyczących Biblii padnie podczas rozmowy z włoskim kapłanem Federico Tartaglia, przewodnikiem po Biblii i gościem „Spotkań z duszą” – we wtorek 14 maja, o godzinie 17.00 w Księgarni św. Stanisława przy ul. Wiślnej 12A.

Księgarnia św. Stanisława przy ul. Wiślnej 12a jest ważnym miejscem na mapie krakowskich księgarń o profilu religijnym. W kwietniu tego roku – w nowym wnętrzu księgarni – rusza cykl konferencji dla dorosłych: „Spotkania z duszą” oraz „Małe spotkania z duszą” – stworzone z myślą o najmłodszych. Comiesięczne wydarzenia dadzą czytelnikom szansę poznania cenionych autorów – teologów, rekolekcjonistów i publicystów – oraz wzięcia udziału w debatach na aktualne tematy z życia Kościoła. W planie wieczornych spotkań w księgarni jest krótki przegląd nowości i zapowiedzi wydawnictw katolickich, konferencja z zaproszonym gościem w formie wywiadu oraz czas na pytania uczestników.

Dla dzieci przygotowano sobotnie zajęcia warsztatowe i animacje, dzięki którym będą mogły pogłębić wiarę poprzez zabawę pod okiem pedagoga i katechety. W ramach „Małych spotkań z duszą” dzieci poznają opowieści i postaci biblijne, organizatorzy zadbają również o to, by tematy warsztatów korespondowały z ważniejszymi świętami roku liturgicznego. Księgarnia zaprasza najmłodszych na pierwsze warsztaty już w maju.

Wywiady z zaproszonymi Gośćmi prowadzi dziennikarz krakowskiego „Gościa Niedzielnego”, Miłosz Kluba.

Na spotkania w księgarni przy Plantach zapraszają organizatorzy: Księgarnia św. Stanisława i agencja kreatywna TBC Project.