STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / SPOTKANIE Z MAGDALENĄ WOLIŃSKĄ-RIEDI

Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi

Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi
TYP WYDARZENIA: Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach,
DATA ROZPOCZĘCIA: 17-11-2023 GODZINA: 11:00
MIEJSCE: Sala teatralna Domu Katolickiego w Wadowicach
OPIS WYDARZENIA:

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza młodzież na spotkanie „inspiRACJE”. 17 listopada 2023 r. o godz. 11.00 w sali teatralnej Domu Katolickiego w Wadowicach Magdalena Wolińska-Riedi podzieli się swoim doświadczeniem zawodowym, osobistymi wspomnieniami o Janie Pawle II oraz opowie o budowaniu kariery w oparciu o wartości chrześcijańskie.

Jan Paweł II słusznie nazywany jest Papieżem Młodych. To do nich bezpośrednio zwracał się w każdej ze swoich pielgrzymek, nazywał ich „przyszłością Kościoła”, a jednym ze znaków rozpoznawczych jego pontyfikatu są zainicjowane w 1985 roku Światowe Dni Młodzieży. Ojciec Święty był dla młodych nie tylko autorytetem, ale też wzorem człowieka, którego mowa i czyny były spójne – żył w zgodzie z zasadami, które głosił, a przez to był autentyczny i wiarygodny. Młodzież wielokrotnie doświadczała wielkiego zaufania, którym darzył ich Jan Paweł II. Ojciec Święty wiele razy powtarzał jak ważnym w życiu każdego człowieka jest wiek młodzieńczy: „Młodość sama w sobie jest wielkim bogactwem każdego chłopca i każdej dziewczyny. Owo bogactwo polega między innymi na tym, że jest to wiek licznych i ważnych odkryć. Każdy i każda z was odkrywa własną osobowość, sens swego istnienia, rzeczywistość dobra i zła”. 

Myśl Papieża Polaka pozostaje drogowskazem i inspiracją dla kolejnych pokoleń.

Jan Paweł II to postać, która pozostawiła uniwersalne przesłanie całemu światu. Jednocześnie wartości, które reprezentował wydają się współcześnie trudne do realizacji w codziennym życiu i stanowią nierzadko wyzwanie, zwłaszcza dla młodych ludzi. Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi i Idą Nowakowską-Herndon będzie okazją do rozmowy o ich relacji z Bogiem, rozwoju duchowym, pasjach, sukcesie i budowaniu kariery, która nie musi stać w sprzeczności z wartościami chrześcijańskimi.  

Spotkanie poprowadzi Karolina Woźniacka, dziennikarka związana z TVP3 Kraków.

„inspiRACJE” są jednym z wydarzeń I edycji Festiwalu „Cały Twój”, który odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Wejściówki do odbioru w kasie biletowej Muzeum – Plac Jana Pawła II 5.

ZOBACZ TAKŻE