STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

Stulecie odzyskania niepodległości w Kalwarii Zebrzydowskiej

TYP WYDARZENIA: Uroczystości religijno-patriotyczne,
DATA ROZPOCZĘCIA: 07-09-2018 GODZINA: 19:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 07-09-2018 GODZINA: 22:00
MIEJSCE: Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej
PARAFIA: Kalwaria Zebrzydowska, Bazylika Matki Bożej Anielskiej

ORGANIZATOR: Ojcowie Bernardyni
PROWADZĄCY: Abp Marek Jędraszewski
WWW: kalwaria.eu
E-MAIL: info@kalwaria.eu

OPIS WYDARZENIA:

Zaproszenie kustosza Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej na 7 września 2018 r.

Kustosz Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na CENTRALNE OBCHODY STULECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI organizowane w kalwaryjskim sanktuarium.

Uroczystości będą miały miejsce 7 września. O godzinie 19.00 abp Marek Jędraszewski będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii w intencji Ojczyzny. Po mszy świętej na placu przed bazyliką odbędzie się Wielkie Patriotyczne Śpiewanie.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału instytucje, ruchy, szkoły, stowarzyszenia i inne organizacje państwowe i obywatelskie wraz z pocztami sztandarowymi, mieszkańców i władze Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Powiatu Wadowickiego i Województwa Małopolskiego, wiernych Archidiecezji Krakowskiej wraz z duchowieństwem, osoby życia konsekrowanego i wszystkich pielgrzymów.

Kustosz sanktuarium,
o. Konrad Cholewa OFM