STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / ŚWIĘCENIA BISKUPIE KS. ZDZISŁAWA BŁASZCZYKA

Święcenia biskupie ks. Zdzisława Błaszczyka

Święcenia biskupie ks. Zdzisława Błaszczyka
TYP WYDARZENIA: Kard. Stanisław Dziwisz,
DATA ROZPOCZĘCIA: 25-01-2020 GODZINA: 08:30
MIEJSCE: Katedra św. Sebastiana w Rio de Janeiro
OPIS WYDARZENIA:

Archidiecezja św. Sebastiana w Rio de Janeiro z radością zaprasza na święcenia biskupie ks. Zdzisława Stanisława Błaszczyka nominowanego przez papieża Franciszka na biskupa tytularnego Aulona i pomocniczego w Rio de Janeiro.

Uroczystości odbędą się 25 stycznia 2020 r. o godz. 8.30 w katedrze św. Sebastiana w Rio de Janeiro.

Konsekratorami ks. Zdzisława Błaszczyka będą kard. Orani Joao Tempesta, arcybiskup Archidiecezji Rio de Janeiro, kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior Archidiecezji Krakowskiej oraz bp Roque Costa Souza, biskup pomocniczy Archidiecezji Rio de Janeiro.

Ks. kanonik Zdzisław Błaszczyk urodził się 8 sierpnia 1969 r., pochodzi z Rudnika w parafii Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Dziekanowicach. Formację kapłańską oraz wyższe studia teologiczne odbywał w Wyższym Seminarium Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie w latach 1988-1994. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. kard. Franciszka Macharskiego w dniu 14 maja 1994 r. w katedrze na Wawelu. Po święceniach przez cztery lata pracował jako wikariusz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bolechowicach. Następnie przez dwa lata był wikariuszem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie-Kurdwanowie. W roku 2000 wyjechał na misje do Brazylii i podjął obowiązki duszpasterskie w Archidiecezji Rio de Janeiro. Od 2013 r. jest proboszczem parafii São Pedro do Mar.

ZOBACZ TAKŻE