STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / “TAKIM GO PAMIĘTAMY. WSPOMNIENIA O JANIE PAWLE II”

“Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”

“Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”
TYP WYDARZENIA: inicjatywy,
DATA ROZPOCZĘCIA: 18-02-2020 GODZINA: 17:30
MIEJSCE: Sala teatralna muzeum
ORGANIZATOR: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach
OPIS WYDARZENIA:

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”, które odbędzie się we wtorek, 18 lutego w sali teatralnej Muzeum.

Podczas kolejnego spotkania z cyklu “Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II” gościem będzie Grzegorz Gałązka, jeden z najsłynniejszych papieskich fotografów. O godz. 17:30 odbędzie się wernisaż wystawy „Papież z Wadowic w obiektywie Grzegorza Gałązki”, natomiast o godz. 18:00 rozpocznie się spotkanie z autorem zdjęć, na którym opowie on o swojej wieloletniej pracy u boku Ojca Świętego.

Grzegorz Gałązka od 1984 roku mieszka w Rzymie. Ze swoim aparatem towarzyszył Janowi Pawłowi II w wielu historycznych momentach jego pontyfikatu, uwieczniając zarówno codzienność w Watykanie, jak i wspomnienia z pielgrzymek. Wśród jego prac jest także zdjęcie, które zostało wybrane na oficjalny portret kanonizacyjny św. Jana Pawła II.

Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odebrać w kasach Muzeum (pl. Jan Pawła II 5).

Wystawa zdjęć „Papież z Wadowic w obiektywie Grzegorza Gałązki” będzie dostępna dla zwiedzających w sali teatralnej Domu Katolickiego do 22 marca. Można będzie dzięki niej przypomnieć sobie jedne z najsłynniejszych momentów tego pontyfikatu, jak i zobaczyć Ojca Świętego w zupełnie nowych ujęciach. Także w tym samym czasie i miejscu będzie udostępniona zwiedzającym wystawa „Cierpienie ma sens”, przygotowana z okazji 35. rocznicy zamachu na Ojca Świętego. Na ekspozycji jest prezentowane oryginalne wyposażenie z pokoju polikliniki Gemelli w Rzymie, w którym papież był kilkukrotnie hospitalizowany. Obydwie wystawy będą dostępne dla zwiedzających od 21 lutego do 22 marca, w każdy piątek, sobotę i niedzielę w godzinach od 10:00 do 16:00. Wstęp na obydwie wystawy jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego odbioru biletów.

ZOBACZ TAKŻE