STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE PROCESÓW KANONIZACYJNYCH EMILII I KAROLA WOJTYŁÓW – RODZICÓW ŚW. JANA PAWŁA II

Uroczyste rozpoczęcie procesów kanonizacyjnych Emilii i Karola Wojtyłów – rodziców św. Jana Pawła II

TYP WYDARZENIA: Święci i błogosławieni,
DATA ROZPOCZĘCIA: 07-05-2020 GODZINA: 10:30
PARAFIA: Wadowice, Parafia Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

OPIS WYDARZENIA:

7 maja w Wadowicach ukonstytuują się trybunały i odbędzie się pierwsza uroczysta sesja w procesach beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych Służebnicy Bożej Emilii Wojtyły z d. Kaczorowskiej oraz Sługi Bożego Karola Wojtyły – seniora, rodziców św. Jana Pawła II.

7 maja ukonstytuują się trybunały, których zadaniem będzie wykazanie, że Emilia i Karol Wojtyłowie praktykowali cnoty w sposób heroiczny, że cieszą się opinią świętości, a za ich wstawiennictwem ludzie wypraszają łaski u Boga.

Postulatorem procesów kanonizacyjnych Karola i Emilii Wojtyłów jest ks. Sławomir Oder, który był także postulatorem procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II. Pierwszym sędzią trybunału jest abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, którego – jako delegat – w procesach będzie reprezentował ks. Andrzej Scąber, referent ds. kanonizacyjnych Archidiecezji Krakowskiej. Promotorem sprawiedliwości będzie ks. Tomasz Szopa, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Powołanych zostanie także dwóch notariuszy – ks. Grzegorz Kotala i ks. Paweł Ochocki. Wszyscy członkowie trybunałów złożą przysięgę dochowania tajemnicy i wiernego wypełnienia powierzonego im zadania.

Pierwsza uroczysta sesja trybunałów odbędzie się o godz. 10.30 w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach w obecności wszystkich dziekanów Archidiecezji Krakowskiej. Po formalnym rozpoczęciu procesu abp Marek Jędraszewski będzie przewodniczył Mszy św. o pomyślny jego przebieg i łaski za wstawiennictwem Sług Bożych Karola i Emilii Wojtyłów.

Wydarzenie będzie transmitowane przez media Archidiecezji Krakowskiej. Dla mediów obowiązują akredytacje. Zainteresowane redakcje proszone są o kontakt z Biurem Prasowym Archidiecezji Krakowskiej pod adresem biuroprasowe@diecezja.pl do środy 6 maja do godz. 12.00.