STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ W CZERNEJ

Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej

TYP WYDARZENIA: szkaplerz,
DATA ROZPOCZĘCIA: 16-07-2021 GODZINA: 11:00
PARAFIA: Czerna, Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej

OPIS WYDARZENIA:

W czwartek, 15 lipca o 20.00, w Sanktuarium odbędzie się czuwanie modlitewne z procesją różańcową przed Uroczystością NMP z Góry Karmel.

W piątek 16 lipca – UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ Z GÓRY KARMEL. Po każdej Mszy św. będzie można przyjąć Szkaplerz Święty oraz poświęcić dewocjonalia. Uroczysta Msza św. polowa z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem o. Piotra Karaudy OCD, przeora z Krakowa, będzie odprawiona o godz. 11.00.

W sobotę, 17 lipca, odbędzie się  23. Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej i jubileusz 50 lat misji polskich karmelitów bosych w Afryce. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył bp Jerzy Mazur, były misjonarz, a obecnie pasterz Diecezji Ełckiej. O godz. 14.00 będzie uroczyste nałożenie Szkaplerza dla tych, którzy jeszcze go nie przyjęli, a następnie nabożeństwo eucharystyczne. Więcej informacji na plakatach i tutaj.