STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / VI KRAKOWSKIE ZADUSZKI ZA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH NIEZŁOMNYCH

VI Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych

TYP WYDARZENIA: Uroczystości religijno-patriotyczne,
DATA ROZPOCZĘCIA: 16-11-2019 GODZINA: 14:00
MIEJSCE: Rynek Główny / bazylika Mariacka / Aula Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
PARAFIA: Kraków, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Kościół Mariacki)

OPIS WYDARZENIA:

Już po raz szósty w Krakowie odbędą się uroczystości poświęcone Żołnierzom Wyklętym. W tym roku odbędą się one 16 listopada, w sobotę.

PROGRAM OBEJMUJE :

• uroczyste upamiętnienie
    – 14.00- PRZEMARSZ WYKLĘTYCH, Rynek Główny (z udziałem orkiestry Wojska Polskiego, kombatantów, pocztów sztandarowych, grup rekonstrukcyjnych; wprowadzimy paradnie portrety naszych Bohaterów do Bazyliki Mariackiej)
  • wspólną modlitwę
    – 14.30- WYPOMINKI I MSZA ŚW. KONCELEBROWANA, bazylika Mariacka (z udziałem chóru Hasło pod dyrekcją Teresy Majki – Pacanek)
  • świętowanie i integrację środowisk patriotycznych
    – 17.00- GALA ZADUSZEK, Aula Jana Pawła II, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach
    – koncert ” RZECZPOSPOLITA NIEBIESKA”  Jacka Kowalskiego (śpiew, citola, gitara) i Henryka Kasperczaka (lutnia, teorba, gitara)
    – pokaz filmu “LAWINA”z udziałem reżysera Pana Jędrzeja Lipskiego
    – oraz poczęstunek.

Po zakończeniu mszy św. w bazylice Mariackiej można skorzystać z autobusu, który przewiezie gości na Galę Zaduszek do Sanktuarium w Łagiewnikach. Uczcijmy wspólnie naszych Bohaterów.