STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / VI OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA APOSTOLATU MARGARETKA DO SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

VI Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

TYP WYDARZENIA: Bp Robert Chrząszcz,
DATA ROZPOCZĘCIA: 09-10-2021 GODZINA: 12:00
PARAFIA: Kraków-Łagiewniki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

OPIS WYDARZENIA:

Serdecznie zapraszamy na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka, która będzie miała miejsce w sobotę, 9 października, w Krakowie-Łagiewnikach. W tym roku przeżywamy 150. rocznicę ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego. Przez jego wstawiennictwo będziemy modlić się o świętych kapłanów, oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 9.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Centralny punktem będzie sprawowana o godz. 12.00 uroczysta Eucharystia, której przewodniczył będzie bp Robert Chrząszcz. Po Mszy św. odmówiony zostanie akt zawierzenia Apostolatu Margaretka św. Józefowi.

Program pielgrzymki:

9.00 – przywitanie, wprowadzenie

9.30 – różaniec w intencji kapłanów

11.00 – konferencja pt. „Święty Józef – patron Kościoła” ks. Bogusław Nagel

12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem bp Roberta Chrząszcza

15.00 – Godzina Miłosierdzia

Pielgrzymka objęta jest honorowym patronatem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Więcej informacji na tematu ruchu można znaleźć na stronie Krajowego Duszpasterstwa Apostolatu Margaretka.