STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / WDZIĘCZNI. CZUWANIE POD OKNEM PAPIESKIM

DATA ROZPOCZĘCIA: 02-04-2023 GODZINA: 20:00
MIEJSCE: Franciszkańska 3
OPIS WYDARZENIA:

Co roku 2 kwietnia Kościół krakowski gromadzi się pod Oknem Papieskim, aby wspominać św. Jana Pawła II. Tak będzie też w 18. rocznicę jego odejścia do „domu Ojca”. Czuwaniu przy ul. Franciszkańskiej 3 towarzyszy hasło „Wdzięczni”, ponieważ z całą mocą chcemy pokazać, że Papież Polak jest ważną postacią dla wielu z nas i jesteśmy mu wdzięczni za to, ile uczynił dla Kościoła krakowskiego oraz powszechnego, dla Polski i świata, ale też dla każdego z nas.

Pod Oknem Papieskim o godz. 20.00 rozpocznie się czuwanie, które potrwa do godz. 21.37. Podczas modlitwy różańcowej będą towarzyszyły nam słowa Ojca Świętego i rozważania przygotowane przez młodych ludzi z naszej archidiecezji. Przy tej okazji abp Marek Jędraszewski poświęci krzyż do kościoła św. Jana Pawła II, który powstaje na krakowskim Ruczaju.

Zapraszamy do uczestnictwa, a osoby, które nie mogą być tego dnia przy Franciszkańskiej 3, prosimy o duchową łączność w modlitwie, a o godz. 21.37 o zapalenie świec w oknach domów i mieszkań. Niech to będzie znak naszej pamięci oraz wdzięczności dla Papieża Polaka. Dodatkowo w tym dniu we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej będzie możliwość uczestnictwa w czuwaniach aż do godz. 21.37.