STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / WIECZÓR Z KRÓLOWĄ

Wieczór z Królową

DATA ROZPOCZĘCIA: 07-06-2019 GODZINA: 17:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 07-06-2019 GODZINA: 19:00
PARAFIA: Kraków-Wawel, Parafia archikatedralna św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Wacława

ORGANIZATOR: Katedra na Wawelu
WWW: http://www.katedra-wawelska.pl/
OPIS WYDARZENIA:

Krakowska Kapituła Katedralna, Proboszcz Parafii Archikatedralnej oraz Katedralna Służba Liturgiczna serdecznie zapraszają na Wieczór z Królową.

Tradycją lat poprzednich, w ramach nowenny przed liturgicznym wspomnieniem św. Jadwigi Królowej, w piątek 7 czerwca b.r. zgromadzimy się w katedrze krakowskiej na modlitewnym czuwaniu przy relikwiach Pani Wawelskiej.

Eucharystii będzie przewodniczył Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, ksiądz prof. dr hab. Wojciech Zyzak, a posługę śpiewu liturgicznego podejmie uniwersytecki chór „Psalmodia”.

Wieczór z Królową będzie okazją do podziękowania Bogu za kończący się rok akademicki oraz zawierzenia się przez wstawiennictwo św. Jadwigi na czas bliskiej już sesji egzaminacyjnej.

Plan spotkania:

17:00 – uroczyste Nieszpory prowadzone przez Siostry Świętej Jadwigi Królowej
17:30 – Eucharystia przy ołtarzu koronacyjnym
18:30 – modlitwa zawierzenia oraz uczczenie relikwii św. Jadwigi.