STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / WSTAŃ! 2024 – DZIEŃ SKUPIENIA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA I UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH

Wstań! 2024 – Dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania i uczniów szkół średnich

TYP WYDARZENIA: Młodzież,
DATA ROZPOCZĘCIA: 06-03-2024 GODZINA: 09:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 07-02-2024 GODZINA: 13:00
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

OPIS WYDARZENIA:

6 i 7 marca już po raz trzeci będą miały miejsce Dni skupienia dla kandydatów do bierzmowania oraz uczniów szkół średnich (pierwszy dzień dla szkół podstawowych, drugi – ponadpodstawowych). „WSTAŃ!” odbędzie się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w godzinach 9:00–13:00. Szczególnie zapraszamy katechetów wraz z uczniami.

W planie konferencja w formie świadectwa, gdzie będziemy gościć Wyrwanych z niewoli, czyli Jacka „Heresa” Zajkowskiego i Piotra Zalewskiego – duet jeżdżący od kilku lat po całej Polsce, który ewangelizuje i daje świadectwo swojego życia. Opracowali autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się niezwykłymi historiami, których doświadczyli.

Na młodych czekają targi wspólnot, gdzie grupy młodzieżowe z naszej diecezji pokażą jak działają i odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania, zachęcając przy tym do dołączenia do nich. Dzień skupienia to przede wszystkim chwila wytchnienia, dlatego w planie znajdują się adoracja, a podczas niej możliwość spowiedzi, szczególnie przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Całość zakończy Msza Święta pod przewodnictwem bp Roberta Chrząszcza.

Ze względów organizacyjnych prosimy Katechetów chcących przybyć z grupą uczniów o wypełnienie najpóźniej do 1 marca formularza. Będziemy wdzięczni za wcześniejszą deklaracje (nawet bez konkretnej liczby osób).

Szczegóły dotyczące wydarzenia pojawiać się będą na stronie oraz na naszych profilach w mediach społecznościowych. Oferujemy także dostarczenie do szkoły/parafii plakatu promującego wydarzenie – chętnych prosimy o bezpośredni kontakt z duszpasterzem młodzieży, ks. Marcinem Filarem (+48 600 547 346).