STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / XII REKOLEKCJE GÓRALSKIE

MIEJSCE: Łopuszna
PARAFIA: Łopuszna, Parafia Przenajświętszej Trójcy

OPIS WYDARZENIA:

W dniach 20-22 listopada w Łopusznej odbędą się XII Rekolekcje Góralskie organizowane przez Związek Podhalan w Polsce im. Świętego Jana Pawła II oraz ks. Jana Gacka – kapelana Zarządu Głównego. Tegorocznym tematem będzie  hasło „Scynsno i niescynsno śleboda”.

Rekolekcje zainauguruje Msza św. w piątek 20 listopada pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W drugim dniu  odbywać się będą wykłady oraz prelekcje nt. szeroko pojętej wolności. Tematyka nawiązywać będzie również do osoby ks. prof. Józefa Tischnera, gdyż w tym roku mija 20 lat od jego śmierci.

Rekolekcje zakończy uroczysta Msza św., w niedzielę 22 listopada o godz.: 11:00, w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Łopusznej.

Z powodu panującej obecnie sytuacja epidemiologicznej udział w rekolekcjach będzie możliwy wyłącznie przez transmisje online za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Piątek, 20.11.2020r.
17:00 – Msza św. w kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Łopusznej pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego;

19:00 – ks. prof. Andrzej Zwoliński: „Pobielane groby” wolności. Współczesna walka z chrześcijańską koncepcją wolności

20:30 – ks. dr Leszek Łysień: Wolność jako sposób istnienia dobra. Tischnerowskie wariacje na temat wolności

Sobota, 21.11.2020r.
10:00 – prof. Marek Rembierz: Hermeneutyka ludzkiej egzystencji. Interpretacja Boskiej Komedii według Józefa Tischnera