STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / XXII DZIEŃ PAPIESKI W SANKTUARIUM ŚW. JANA PAWŁA II

XXII Dzień Papieski w Sanktuarium św. Jana Pawła II

TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 16-10-2022 GODZINA: 09:30
PARAFIA: Kraków, Sanktuarium Świętego Jana Pawła II

OPIS WYDARZENIA:

W niedzielę, 16 października o 9.30,  w XXII Dzień Papieski, abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

XXII Dzień Papieski obchodzony będzie w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie 16 października 2022 pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka. Oddalając się od Boga i poszukując złudnej wolności poza samą prawdą, człowiek gubi sens i właściwą perspektywę swojego życia.