STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / XXIII PIESZA PIELGRZYMKA „SURSUM CORDA” Z ZAKOPANEGO DO LUDŹMIERZA

XXIII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza

XXIII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza
TYP WYDARZENIA: Pielgrzymka,
DATA ROZPOCZĘCIA: 06-06-2020 GODZINA: 07:00
PARAFIA: Ludźmierz, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

OPIS WYDARZENIA:

W 23. rocznicę apostolskiej wizyty św. Jana Pawła II na Podhalu, zachęcamy do duchowego włączenia się w pieszą pielgrzymkę szlakiem papieskim z Zakopanego do Ludźmierza w dniu 6 czerwca (sobota). Pielgrzymka w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Nie mów fałszywego świadectwa…”. Niestety, z powodu ograniczeń epidemicznych, pieszo trasę przejdzie skromna delegacja czterech grup. Nie ma zatem zapisów na pielgrzymkę, natomiast prosimy o obecność wzdłuż trasy pielgrzymki, nie dołączając się do idącej delegacji. Tegoroczna pielgrzymka, w tym symbolicznym wymiarze, niech będzie wyrazem wdzięczności Bogu i czasem modlitwy w naszych domach, w roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

W sobotę łączmy się duchowo z wędrującymi pielgrzymami: transmisje na żywo będą od godz. 7.00 na Facebooku sanktuarium ludźmierskiego i TV Podhale. Wszystkich zaś zapraszamy na Mszę św. na zakończenie pielgrzymki na godz. 18.00 do sanktuarium Królowej Podhala w Ludźmierzu. Każdy uczestnik Mszy św. otrzyma pamiątkowy identyfikator pielgrzymkowy.

Przedstawiamy ramowy plan transmisji z pielgrzymki:
Podane godziny są orientacyjne:

  • ok. 7:00 – rozpoczęcie pielgrzymki w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach
  • ok. 10.00 – I część Różańca
  • ok. 12.00 – Anioł Pański i II część Różańca
  • ok. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i konferencja ks. Wojciecha Węgrzyniaka
  • ok. 17.00 – III część Różańca
  • ok. 18.00 – Msza św. na zakończenie pielgrzymki

Pomiędzy transmisjami z tegorocznej pielgrzymki TV Podhale będzie transmitować materiał archiwalny z pielgrzymek poprzednich. Warto tu wspomnieć, że w tym roku przypada 10. rocznica pierwszej transmisji zrealizowanej przez TV Podhale i była to właśnie transmisja z Pielgrzymki Sursum Corda w 2010 roku. Gratulujemy zatem TV Podhale jubileuszu oraz dziękujemy za 10 lat współpracy!

Intencje na pielgrzymkę można przesyłać:

  • na e-mail: 23sursumcorda@gmail.com do piątku, godz. 18:00. Intencje przesłane do tego czasu, będą odczytane podczas modlitwy różańcowej.
  • przez sms na numer 573 476 204 (zwykły koszt smsa). Intencje przez sms można przesyłać także w trakcie trwania pielgrzymki, do godz. 16:00 (przesłane do tej godziny, również będą odczytane).
Intencje można również podawać w komentarzach na Facebooku podczas trwania transmisji. Uprzedzamy, że te intencje nie będą odczytywane na głos podczas modlitwy. Modlitwa je oczywiście obejmie.
ZOBACZ TAKŻE