STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / XXVIII PIELGRZYMKA RODZIN ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

XXVIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej

XXVIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej
TYP WYDARZENIA: wydział duszpasterstwa rodzin,
DATA ROZPOCZĘCIA: 13-09-2020 GODZINA: 09:00
PARAFIA: Kalwaria Zebrzydowska, Bazylika Matki Bożej Anielskiej

OPIS WYDARZENIA:

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza rodziny, osoby samotne, siostry zakonne oraz kapłanów, do wzięcia udziału w XXVIII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę, 13 września 2020 r. w godzinach od 9.00 do 14.00. Msza św. o godz. 11.30 będzie transmitowana przez TVP3 Kraków. 

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II: „Człowiek jest powołany do pełni życia”.

Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. W tym roku towarzyszyć nam będą rozważania państwa Kingi i Krzysztofa Koehlerów (małżeństwa z Krakowa, z 34-letnim stażem, rodziców dwóch córek), które wspólnie zajmuje się tłumaczeniami z języka angielskiego (m. in. dokonali tłumaczeń: A. A. Chafuena “Chrześcijanie za wolnością. Ekonomia późnoscholastyczna”, ks. R. A. Knoxa “Ukryty strumień”, Mortimera J. Adlera, „Prawa w religii”, Quentina Skinnera “Wizje polityki”).

Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym zgromadzimy się na Mszy św. w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

Osoby chore i starsze, które nie będą mogły przybyć do Kalwarii, mogą uczestniczyć we Mszy św. za pośrednictwem transmisji online realizowanej na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie (https://wdr.diecezja.pl).

Serdecznie zapraszamy i liczymy na spotkanie w domu naszej Kalwaryjskiej Pani oraz podczas transmisji w TVP3 Kraków. 

Wydział Duszpasterstwa Rodzin
ZOBACZ TAKŻE