STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / ZADUSZKI NAD ZAKOPIANKĄ

DATA ROZPOCZĘCIA: 19-11-2023 GODZINA: 12:00
MIEJSCE: Krzyż w Krzeczowie
OPIS WYDARZENIA:

Wiesz, o kimś, kto zginął w wypadku drogowym na Zakopiance i chcesz, aby został objęty modlitwą? Skontaktuj się z parafią św. Wojciecha BM w Krzeczowie i włącz się w akcję „Zaduszki nad Zakopianką”.

Właśnie na nich, na zwykłych ludzi, którzy zginęli, a często pozostają anonimowi — w ramach obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych — uwagę zwrócić chce parafia św. Wojciecha BM w Krzeczowie. Miejscem upamiętnienia ma stać się krzyż, który powstał z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II z inicjatywy ks. Antoniego Płaczka. 27 – metrowy krzeczowski krzyż nie tylko znajduje się w geograficznym środku Archidiecezji Krakowskiej i w połowie drogi pomiędzy krzyżem św. Jadwigi na Wawelu a krzyżem na Giewoncie, ale też góruje zarówno nad starą, jak i nad nową Zakopianką.

To właśnie dlatego w tym miejscu w niedzielę 19 listopada o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie poświęcone wszystkim ofiarom wypadków drogowych, czyli „Zaduszki nad Zakopianką”.

Więcej szczegółów: tutaj.