STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / ZAKOŃCZENIE XXXIX PIESZEJ PIELGRZYMKI GÓRALSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

Zakończenie XXXIX Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę

TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 31-07-2020 GODZINA: 14:00
MIEJSCE: Jasna Góra
ORGANIZATOR: Klasztor Ojców Paulinów Czerwienne-Bachledówka 341 34-407 Ciche tel. 18 2658118
WWW: http://www.pielgrzymkagoralska.pl/index.php
E-MAIL: wp@mati.com.pl

OPIS WYDARZENIA:

Hasło XXXIX Duchowej Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę to „MIŁOŚĆ NIE WYBIERA”
W dniach trwania pielgrzymki tj. 23-31 lipca o godz. 18:00, można będzie uczestniczyć w nabożeństwach duchowego pielgrzymowania, połączonych ze Mszą Św. w kościele na Bachledówce.
W dniu corocznego wejścia pielgrzymki tj. 31 lipca, na Jasnej Górze o godz. 14:00, zostanie odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Będzie możliwość uczestniczenia w niej, dzięki organizowanej pielgrzymce autokarowej. Szczegóły dotyczące wyjazdu, będą podawane podczas w/w nabożeństw, jak i w ogłoszeniach parafialnych podczas niedzielnych Mszy Świętych na Bachledówce.
Jak co roku, zostanie również przygotowany znaczek okolicznościowy XXXIX Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę. Będzie można go nabyć, podczas duchowych nabożeństw pielgrzymkowych oraz pielgrzymki autokarowej.
Chcąc zachować ciągłość pielgrzymowania i nie dopuścić do przerwania tej pięknej tradycji, kilka osób z obsługi pielgrzymki z każdej z grup, podejmie wyzwanie indywidualnego pielgrzymowania. Czynione są starania, żeby umożliwić transmisję internetową z codziennych Mszy Świętych odprawianych na trasie pielgrzymki. Szczegóły dotyczące ewentualnych transmisji będą podawane na bieżąco.
Zapraszamy do podjęcia trudu tegorocznego pielgrzymowania, w tym wyjątkowym, ale bardzo ważnym wymiarze. Ufamy, iż w przyszłym roku, już nic nie stanie na przeszkodzie, żeby móc pielgrzymować bez żadnych ograniczeń.
Jednocześnie informujemy, iż w przypadku zmiany obecnej sytuacji epidemiologicznej, a co za tym idzie, obowiązujących przepisów, przyjęta na ten moment forma pielgrzymowania może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco