STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / ZAPROSZENIE NA PROJEKCJĘ FILMU O MATCE TERESIE

Zaproszenie na projekcję filmu o Matce Teresie

Zaproszenie na projekcję filmu o Matce Teresie
TYP WYDARZENIA: Film,
DATA ROZPOCZĘCIA: 21-10-2023 GODZINA: 16:30
MIEJSCE: Aula św. Jana Pawła II
PARAFIA: Kraków-Łagiewniki, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

ORGANIZATOR: Rycerze Kolumba
E-MAIL: bilety@kofc.pl

OPIS WYDARZENIA:

21 października (sobota) o godzinie 16:30 w Auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego pt. „Matka Teresa. Nie ma większej miłości” wyprodukowanego przez Rycerzy Kolumba we współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek Miłości. Specjalny pokaz z udziałem producentów oraz przedstawicielkami Zgromadzenia związany jest z premierą polskojęzycznej wersji filmu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie udziału drogą mailową na bilety@kofc.pl

Informacja o filmie:

W zeszłym roku minęło 25 lat od śmierci Matki Teresy z Kalkuty. Rocznica ta wywołała wzmożone zainteresowanie tą niezwykłą postacią. Najnowszy film Rycerzy Kolumba pt. „Matka Teresa. Nie ma większej miłości” jest owocem tego zainteresowania i szczególnym hołdem oddanym tej wielkiej świętej.

Ujęcia do filmu powstały na 5 kontynentach. Dzięki bliskiej współpracy z władzami zakonu i postulatorem procesu kanonizacyjnego twórcy uzyskali dostęp nie tylko do niepublikowanych dotąd archiwalnych materiałów, ale dotarli także w najdalsze zakątki świata, by pokazać, jak charyzmat Matki Teresy realizowany jest dziś przez Misjonarki Miłości. Dzieło to zatem nie tylko opowiada o tym, kim była święta z Kalkuty. Widzimy w nim, jak jej wizja służenia Chrystusowi podejmowana jest i rozwijana przez jej zgromadzenie i jak zmieniła – i nadal zmienia – życie osób, które zainspirował jej charyzmat.

To zatem coś więcej niż film dokumentalny. To hołd złożony prawdziwemu świadkowi autentycznego chrześcijańskiego miłosierdzia, który jest znakiem dla wszystkich poszukujących nadziei w burzliwych czasach XXI wieku.

ZOBACZ TAKŻE